Najlepsze darmowe programy do czyszczenia i optymalizacji systemu

AM
28.11.2012 14:10
A A A Drukuj
Kiedy użytkujemy nasz komputer przez dłuższy okres, zapewne zauważamy po miesiącu, trzech, czy też po pół roku, że działa gorzej niż wcześniej. System operacyjny podobnie jak dom wymaga sprzątania, a sprzętem służącym do oczyszczenia tego bałaganu są specjalne programy. Poniżej przedstawiamy zestawienie najciekawszych aplikacji do optymalizacji systemów Windows.

Zoptymalizuj swój komputer

Większość z przedstawionych programów spełnia trzy podstawowe funkcje:

- usunięcie plików tymczasowych utworzonych przez system, aplikacje i przeglądarki internetowe dzięki czemu odzyskamy miejsce na dysku;
- oczyszczenie rejestru, co pozwoli na szybszą pracę systemu i jego uruchomienie;
- usunięcie programów z autostartu (bardzo przydatna funkcja jeżeli posiadamy wiele programów które uruchamiają się wraz z systemem, a chcemy się ich pozbyć).

 

Różnicami między nimi są bardziej zaawansowane opcje, które przydadzą się nam rzadziej niż wyżej przedstawione, głównie do generalnych porządków w naszym systemie. Trzeba jednak dodać, że programy spełniają rolę "narzędzia", a naszym zadaniem jest umiejętne posługiwanie się nimi.

Przedstawione przez nas programy wybraliśmy spośród kilkunastu najpopularniejszych aplikacji do czyszczenia systemu. Głównym kryterium, które spowodowało wybranie takich a nie innych programów, był fakt że są darmowe, łatwe w obsłudze i nie posiadają dodatkowych "śmieciowych" aplikacji, które w przypadku innych popularnych narzędzi często chciały być instalowane na naszych komputerach.

Zobacz więcej na temat:

  • 7
  • 11
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Gość: o8put08uoi

    Oceniono 3 razy -3

    yytoootooooopiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX