Jak uruchomić plik .iso / obraz płyty?

Marcin Lubowiecki
17.02.2012 22:30
Jeśli mamy na komputerze plik z rozszerzeniem .iso lub .cue albo .bin - czyli tak zwany obraz płyty - oto poradnik jak go uruchomić.

Aby uruchomić obraz płyty musimy wykonać następujące kroki.

1. Na początku rozróżniamy jakie rozszerzenie posiada nasz plik. Może to być .iso, .cue, .bin, .mds, .mdf, .ngr. Dla nas najstotniejsze to wiedzieć, że do otwarcia mogą być niezbędne albo różne programy, albo jeden, który otwiera wszystkie te rozszerzenia.

2. Teraz potrzebny będzie nam program, który pozwoli odtworzyć i zamontować obraz płyty w napędzie. Ich bogatą kolekcję znajdziemy w serwisie Sciagnij.pl pod tym adresem - Windows - CD/DVD/BD - Nagrywanie płyt - Najnowsze Programy.

3. Programem, który otwiera wszystkie powyższe rozszerzenia jest na przykład DaemonTools Lite. Możemy też skorzystać z aplikacji PowerISO. Ten poradnik będzie dotyczył tego właśnie programu, przy czym proces jest zbliżony w przypadku innych.

4. Po uruchomieniu PowerISO klikamy na Zamontuj.

PowerISO

5. Teraz wybieramy liczbę napędów, zależnie od naszych potrzeb.

PowerISO

6. Aby przekonać się o wynikach naszych działań wchodzimy do Mój komputer - tu możemy zobaczyć utworzone wirtualne napędy.

PowerISO

7. Teraz wybieramy Zamontuj Obraz z poziomu programu. Wskazujemy ścieżkę, gdzie znajduje się nasz obraz płyty.

PowerISO

8. Po chwili zobaczymy, że wybrany obraz został zamontowany.

PowerISO

9. Znów przechodzimy do Mój komputer. Jak będziemy mogli się przekonać - obraz płyty został zamontowany w wirtualnym napędzie, a my - zależnie od jego zawartości - będziemy mogli z niego skorzystać.

PowerISO

 • 22
 • 10
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • 0

  wszystko dobrze,ale jak zainstalować np Windowsa 8.1 z poziomu obrazu płyty ISO i to tak,żeby można byłoby najpierw sformatować dysk twardy? jak do tej pory instalowałem windowsy '75,'78,xp,7 i vistę - pozostał mi jeszcze windows 8 ! kto podpowie?-z góry dzięki!

 • Gość: cd...

  Oceniono 4 razy 0

  nawet instalowałem tę grę, wychodzi mi teraz panel startowy i po przycisnięciu przyciusku Uruchom grę dostaję tę informacje: płyta nie prawidowe coś tam coś tam

 • Gość: ...

  Oceniono 4 razy 0

  a mi nadal nie działa, mam już w "Moim Komputerze" obraz gry , nawet 2 dyski, i po kliknięciu dostaję informację: włóż płytę do napędu, nie mam pojęcia jak to przejść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX