Delta-Homes - jak usunąć wyszukiwarkę i przywrócić Google?

AM
27.08.2013 14:07
Jak usunąć Delta-Homes?

Jak usunąć Delta-Homes? (Delta-Homes)

Co to jest Delta-Homes? To komercyjna wyszukiwarka, zawierająca reklamy, posiadająca inne wyniki wyszukiwania niż Google. Przy okazji może przenosić nas na strony zawierające mnóstwo reklam, lub w ekstremalnych przypadkach wirusy.

Delta-Homes - dlaczego mam to zainstalowane?
Delta-Homes może zainstalować się wraz z instalacją programu,  lub poprzez wejście na określoną stronę i załadowanie jej treści. Po zainstalowaniu Delty, zmienia nam we wszystkich zainstalowanych wyszukiwarkach internetowych stronę główną na Delta-Homes (dotyczy to takich przeglądarek, jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, czy Safari).

 

Dealta-Homes - jak to usunąć?
Przede wszystkim powinniśmy usunąć aplikację lub programy związane z Delta-Homes wchodząc w Panel Sterowania, a następnie Dodaj/Usuń Programy. Delta-Homes może kryć się m.in. pod postacią "Delta", "Delta Toolbar", "BrowserProtect", "Yontoo". Następnym krokiem jest usunięcie Delty-Homes bezpośrednio w przeglądarce.

 

Instrukcja dla przeglądarki Internet Explorer:
W przeglądarce wchodzimy w Narzędzia, następnie Opcje Internetowe, ustawienia Strony Głównej - tutaj zmieniamy adres strony głównej z Delta-Homes np. www.google.pl

Instrukcja dla przeglądarki Mozilla Firefox:
W przeglądarce wchodzimy w Narzędzia, następnie Opcje, ogólne, tutaj w polu strona startowa zmieniamy Delta-Homes np. www.google.pl

Instrukcja dla przeglądarki Google Chrome:
Klikamy na ikonę opcji w prawym górnym rogu przeglądarki, następnie wchodzimy w zakładkę Ustawienia. Gdy jesteśmy na karcie Ustawień, w polu "Po uruchomieniu" klikamy na opcji "Otwórz konretną stronę lub zestaw stron", a następnie na napis "Wybierz Strony". Usuwamy stąd Delta-Homes, a następnie wpisujemy nowy adres strony startowej, np. www.google.pl

Intrukcja dla przeglądarki Opera:
W przeglądarce na górnej belce klikamy za zakładkę Narzędzia, a następnie Preferencje. Na wyświetlonym oknie preferencji zmieniamy w polu Strona Główna wyszukiwarkę Delta-Homes na np. www.google.pl

Być może wymagane będzie również usunięcie rozszerzenia w przeglądarkach zainstalowanego przez Delta-Homes, jak również zmiana głównej wyszukiwarki przeglądarki używanej w pasku adresu strony, tzw. omnibox (robimy to podobnie jak zmianę strony startowej, lecz dla opcji wyszukiwarka).

 

Warto również sprawdzić, czy na naszym komputerze nie ostały się śmieci pozostawione przez Delta-Homes. Pomogą nam w tym programy dedykowane dla usuwania wszelkiego rodzaju programów szpiegujących, adware, robaków, czy keyloggerów. Polecamy programy SpyHunter do pobrania tutaj, a także AdwCleaner do pobrania stąd.

Jeżeli chcemy również usunąć wszelkie śmieci, które pozostawił na naszym komputerze Delta-Homes polecamy uruchomienie programu CCleaner do pobrania tutaj, który zarówno usunie zbędne pliki z naszego komputera, jak i dogłębnie przeczyści rejestr systemu ze zbędnych danych.

 

 

Zdjęcie Grand Theft Auto V (PS3)
Grand Theft Auto V (PS3)
 • Gatunek: akcja
 • Kategoria wiekowa: od 18 lat
 • Podstawowe informacje o Grand Theft Auto V (PS3)

  ProducentRockStarKategoria wiekowaod 18 lat
  Gatunekakcja
  Zdjęcie Grand Theft Auto V (PS3)
  Grand Theft Auto V (PS3)
  • Gatunek: akcja
  • Kategoria wiekowa: od 18 lat
  0 opinii

  Podstawowe informacje o Grand Theft Auto V (PS3)

  ProducentRockStarKategoria wiekowaod 18 lat
  Gatunekakcja

  Zobacz więcej na temat:

  Zobacz także
  • 11
  • 23
  Komentarze (38)
  Zaloguj się
  • zwykly_troll_gazetowy

   Oceniono 52 razy 50

   Szanowny Panie AM.
   A to się pan popisał. Skopiował pan wcześniejszy artykuł o Delta-Search i tylko zmienił nazwę na Delta -Homes. Wszystko pozostałe jest takie samo. :)
   Tu: technologie.gazeta.pl/technoporady/1,120173,14227270,Delta_Search___jak_usunac_wyszukiwarke_i_przywrocic.html?expand=1&pId=23729677&t=1377267719065

   Wierszówka leci?

  • Gość: m

   Oceniono 51 razy 47

   kutwa mać, mam ustawioną startową google.pl, a mimo wszystko wyświetla się delta. nie mogę nawet znaleźć tego programu w dodaj/usuń programy.

  • ferroetigni

   Oceniono 18 razy 16

   Kolego "redaktorze" - delta-homes pojawił się ok. 5 lipca br. i porady, które skopiowałeś z innych stron "geniuszy" komputerowych nie przynoszą skutku, wstydź się.
   Te rady to anachronizm, owszem, działały przy poprzedniej wersji delty, ale na tę już nie. Nic nie pomoże usunięcie delty z twardego dysku, zmiany w opcjach internetowych i wyłączenie podejrzanych dodatków. Najprostszym sposobem obejścia tego syfu (ale nie usunięcia z kompa) jest po prostu zrobienie nowego skrótu na pulpicie do Google; wtedy omijamy deltę-homes.

  • Oceniono 7 razy 7

   U mnie było zupełnie inaczej - nie znalazłam Delty w zaistaloanych programach. To skróty do przeglądarek zawierały odnośniki do Delty. Trzeba wejść we właściwości-element do celowy to odnośnik do delty. Należy usunąć skrót i utworzyć ponownie z folderu przeglądarki. Po problemie :)

  • Gość: poszkodowany przez delteHomes

   Oceniono 9 razy 7

   Tak się akurat składa, że ten artykuł był, a raczej jest, bardzo pomocny. Ponieważ zastosowałem się do porady, aby pobrać program AdwCleaner. Który, po przeskanowaniu komputera wykazał mi masę folderów, plików, i wpisów do rejestru związanych z deltą i najprawdopodobniej innym badziewiem, którego nie znam. Oczywiście usunąłem to, zrestartowałem kompa, i przy zalogowaniu się do systemu pojawił mi się raport z efektami pracy programu do usuwania tego typu badziewia. I powiem szczerze, że było tego sporo. Także warto ustosunkować się do rad w tym artykule. Dziękuje i pozdrawiam :)

  • Gość: Ida

   Oceniono 5 razy 5

   ten artykuł nie jest pomocny, gdyż u mnie Delta nie figuruje już nigdzie w spisie, a i tak tkwi w Mozilli jako + nowa karta. Jest wczepiona w ten program i można go 10 razy instalować , ale wraz z Deltą. To ci dopiero sukces zarazy!Prawdziwy rak!Podobnie wczepia się Mixi...search w Explorera.Nie ruszysz chociażbyś roztrzaskał komputer.
   No, to ..wojna przeklęte pasożyty!
   Kto znajdzie sposób na tę + KARTĘ z Deltą?

  • Hubert K

   Oceniono 4 razy 4

   kliknijcie prawy klawiszem myszki na skrócie do przeglądarki i sprawdzacie czy w "element docelowy po adresie do pliku przeglądarki nie macie dopisanej strony delta-homes. Wystarczy usunąć i po sprawie.

  • Gość: bolololo

   Oceniono 6 razy 4

   Tego się nie da usunąć a najszybszym sposobem pozbycia się to tylko usunięcie starego skrótu explorera i zrobienie nowego z Program Files i po sprawie .

  • Gość: HOX

   Oceniono 10 razy 2

   Tiaaaa. Cenzura na technologie ostrzejsza niż pod tekstami o Izraelu... Odpowiedzi redaktorów jak zwykle beznadziejnie defensywne.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX