Delta-Homes - jak usunąć wyszukiwarkę i przywrócić Google?

AM
27.08.2013 14:07
Jak usunąć Delta-Homes?

Jak usunąć Delta-Homes? (Delta-Homes)

Co to jest Delta-Homes? To komercyjna wyszukiwarka, zawierająca reklamy, posiadająca inne wyniki wyszukiwania niż Google. Przy okazji może przenosić nas na strony zawierające mnóstwo reklam, lub w ekstremalnych przypadkach wirusy.

Delta-Homes - dlaczego mam to zainstalowane?
Delta-Homes może zainstalować się wraz z instalacją programu,  lub poprzez wejście na określoną stronę i załadowanie jej treści. Po zainstalowaniu Delty, zmienia nam we wszystkich zainstalowanych wyszukiwarkach internetowych stronę główną na Delta-Homes (dotyczy to takich przeglądarek, jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, czy Safari).

 

Dealta-Homes - jak to usunąć?
Przede wszystkim powinniśmy usunąć aplikację lub programy związane z Delta-Homes wchodząc w Panel Sterowania, a następnie Dodaj/Usuń Programy. Delta-Homes może kryć się m.in. pod postacią "Delta", "Delta Toolbar", "BrowserProtect", "Yontoo". Następnym krokiem jest usunięcie Delty-Homes bezpośrednio w przeglądarce.

 

Instrukcja dla przeglądarki Internet Explorer:
W przeglądarce wchodzimy w Narzędzia, następnie Opcje Internetowe, ustawienia Strony Głównej - tutaj zmieniamy adres strony głównej z Delta-Homes np. www.google.pl

Instrukcja dla przeglądarki Mozilla Firefox:
W przeglądarce wchodzimy w Narzędzia, następnie Opcje, ogólne, tutaj w polu strona startowa zmieniamy Delta-Homes np. www.google.pl

Instrukcja dla przeglądarki Google Chrome:
Klikamy na ikonę opcji w prawym górnym rogu przeglądarki, następnie wchodzimy w zakładkę Ustawienia. Gdy jesteśmy na karcie Ustawień, w polu "Po uruchomieniu" klikamy na opcji "Otwórz konretną stronę lub zestaw stron", a następnie na napis "Wybierz Strony". Usuwamy stąd Delta-Homes, a następnie wpisujemy nowy adres strony startowej, np. www.google.pl

Intrukcja dla przeglądarki Opera:
W przeglądarce na górnej belce klikamy za zakładkę Narzędzia, a następnie Preferencje. Na wyświetlonym oknie preferencji zmieniamy w polu Strona Główna wyszukiwarkę Delta-Homes na np. www.google.pl

Być może wymagane będzie również usunięcie rozszerzenia w przeglądarkach zainstalowanego przez Delta-Homes, jak również zmiana głównej wyszukiwarki przeglądarki używanej w pasku adresu strony, tzw. omnibox (robimy to podobnie jak zmianę strony startowej, lecz dla opcji wyszukiwarka).

AdwCleanersciagnij.pl

Warto również sprawdzić, czy na naszym komputerze nie ostały się śmieci pozostawione przez Delta-Homes. Pomogą nam w tym programy dedykowane dla usuwania wszelkiego rodzaju programów szpiegujących, adware, robaków, czy keyloggerów. Polecamy programy SpyHunter do pobrania tutaj, a także AdwCleaner do pobrania stąd.

 

Jeżeli chcemy również usunąć wszelkie śmieci, które pozostawił na naszym komputerze Delta-Homes polecamy uruchomienie programu CCleaner do pobrania tutaj, który zarówno usunie zbędne pliki z naszego komputera, jak i dogłębnie przeczyści rejestr systemu ze zbędnych danych.

 

 

Zdjęcie Grand Theft Auto V (PS3)
Grand Theft Auto V (PS3)
 • Gatunek: akcja
 • Kategoria wiekowa: od 18 lat
 • Podstawowe informacje o Grand Theft Auto V (PS3)

  ProducentRockStarKategoria wiekowaod 18 lat
  Gatunekakcja
  Zdjęcie Grand Theft Auto V (PS3)
  Grand Theft Auto V (PS3)
  • Gatunek: akcja
  • Kategoria wiekowa: od 18 lat
  0 opinii

  Podstawowe informacje o Grand Theft Auto V (PS3)

  ProducentRockStarKategoria wiekowaod 18 lat
  Gatunekakcja

  Zobacz więcej na temat:

  Zobacz także
  • 11
  • 26
  Komentarze (39)
  Zaloguj się
  • zwykly_troll_gazetowy

   Oceniono 56 razy 54

   Szanowny Panie AM.
   A to się pan popisał. Skopiował pan wcześniejszy artykuł o Delta-Search i tylko zmienił nazwę na Delta -Homes. Wszystko pozostałe jest takie samo. :)
   Tu: technologie.gazeta.pl/technoporady/1,120173,14227270,Delta_Search___jak_usunac_wyszukiwarke_i_przywrocic.html?expand=1&pId=23729677&t=1377267719065

   Wierszówka leci?

  • Gość: m

   Oceniono 55 razy 51

   kutwa mać, mam ustawioną startową google.pl, a mimo wszystko wyświetla się delta. nie mogę nawet znaleźć tego programu w dodaj/usuń programy.

  • ferroetigni

   Oceniono 20 razy 18

   Kolego "redaktorze" - delta-homes pojawił się ok. 5 lipca br. i porady, które skopiowałeś z innych stron "geniuszy" komputerowych nie przynoszą skutku, wstydź się.
   Te rady to anachronizm, owszem, działały przy poprzedniej wersji delty, ale na tę już nie. Nic nie pomoże usunięcie delty z twardego dysku, zmiany w opcjach internetowych i wyłączenie podejrzanych dodatków. Najprostszym sposobem obejścia tego syfu (ale nie usunięcia z kompa) jest po prostu zrobienie nowego skrótu na pulpicie do Google; wtedy omijamy deltę-homes.

  • Hubert K

   Oceniono 12 razy 12

   kliknijcie prawy klawiszem myszki na skrócie do przeglądarki i sprawdzacie czy w "element docelowy po adresie do pliku przeglądarki nie macie dopisanej strony delta-homes. Wystarczy usunąć i po sprawie.

  • Anna Ćwiklińska

   Oceniono 7 razy 7

   U mnie było zupełnie inaczej - nie znalazłam Delty w zaistaloanych programach. To skróty do przeglądarek zawierały odnośniki do Delty. Trzeba wejść we właściwości-element do celowy to odnośnik do delty. Należy usunąć skrót i utworzyć ponownie z folderu przeglądarki. Po problemie :)

  • Gość: poszkodowany przez delteHomes

   Oceniono 9 razy 7

   Tak się akurat składa, że ten artykuł był, a raczej jest, bardzo pomocny. Ponieważ zastosowałem się do porady, aby pobrać program AdwCleaner. Który, po przeskanowaniu komputera wykazał mi masę folderów, plików, i wpisów do rejestru związanych z deltą i najprawdopodobniej innym badziewiem, którego nie znam. Oczywiście usunąłem to, zrestartowałem kompa, i przy zalogowaniu się do systemu pojawił mi się raport z efektami pracy programu do usuwania tego typu badziewia. I powiem szczerze, że było tego sporo. Także warto ustosunkować się do rad w tym artykule. Dziękuje i pozdrawiam :)

  • Gość: bolololo

   Oceniono 7 razy 5

   Tego się nie da usunąć a najszybszym sposobem pozbycia się to tylko usunięcie starego skrótu explorera i zrobienie nowego z Program Files i po sprawie .

  • Gość: Ida

   Oceniono 5 razy 5

   ten artykuł nie jest pomocny, gdyż u mnie Delta nie figuruje już nigdzie w spisie, a i tak tkwi w Mozilli jako + nowa karta. Jest wczepiona w ten program i można go 10 razy instalować , ale wraz z Deltą. To ci dopiero sukces zarazy!Prawdziwy rak!Podobnie wczepia się Mixi...search w Explorera.Nie ruszysz chociażbyś roztrzaskał komputer.
   No, to ..wojna przeklęte pasożyty!
   Kto znajdzie sposób na tę + KARTĘ z Deltą?

  • mar kan

   Oceniono 2 razy 2

   u mnie było jako omniga w dodaj/usun, nawet nie zauważyłem kiedy się to dodało ;/ ;/ ;/
   kara więzienia za to g......o powinno być przecież to jest straszne skur...ynstwo

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX