Technologie.gazeta.pl

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Polsce - zestawienie (sierpień 2009)

Mariusz Koryszewski
11.08.2009 16:21
Której wyszukiwarki internetowej używają Polacy najczęściej? Odpowiedź w tym przypadku może być tylko jedna - Google. Oto zestawienie 4 najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w Polsce.
Najpopularniejsze przeglądarki internetowe w Polsce (według Ranking.pl)

PozycjaWyszukiwarki%
1.Google 96.76 %
2.MSN (Bing) 1.63 %.
3.Netsprint 0.57 proc.
4.Yahoo 0.32 %
*Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic, 27/07/09 - 02/08/09

Komentarz

O ile w USA walka jest bardziej wyrównana na polu wyszukiwarek, o tyle w Polsce trudno mówić w ogóle o jakieś walce. Google miażdży wszystko i jest absolutnym i niezachwianym liderem wyszukiwań w polskim internecie. I nie wydaje mi się, żeby miało to się zmienić w najbliższych latach. Jedynym sensownym konkurentem mógłby być Microsoft - ale wielki start nowej wyszukiwarki Bing w Polsce nic nie dał. Niecałe 2 proc. na rynku wyszukiwania to porażka. Wygląda na to, ze Bing przynajmniej w Polsce (w USA radzi sobie lepiej) nie ma żadnych szans w starciu z Google Search. A pozostałe wyszukiwarki Netsprint i Yahoo? Właściwie nie ma o czym mówić - obie mają poniżej jednego punktu procentowego. Poza tym wyszukiwarka Yahoo nigdy nie zaistniała w Polsce i to się nie zmieni, gdyż ta firma przez długi czas lekceważyła polski rynek.

Da się zauważyć, że dla wielu ludzi słowo wyszukiwarka = Google. I nic dziwnego. Wynik Google w Polsce jest więcej niż imponujący.

Bing pokonał Yahoo w USA - teraz czas na Google?

Google kontra Bing - decydujące starcie

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

PYTANIE Której wyszukiwarki używasz?

 Google
 MSN (Bing)
 Netsprint
 Yahoo
Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX