Sprawdzanie jakie kodeki są zainstalowane w Windows

poradykomputerowe.pl
11.09.2011 13:37
Jeśli pomimo wprowadzania zmian przy próbie odtwarzania plików multimedialnych nadal pojawiają się komunikaty o błędach, warto sprawdzić czy zainstalowano właściwy kodek.
Żeby sprawdzić, jakie wersje kodeków są zainstalowane, wykonaj następujące czynności:  1. W Windows Media Player kliknij prawym przyciskiem myszy pasek menu i zaznacz opcję Pokaż klasyczny pasek menu.


  2. Rozwiń menu Pomoc i kliknij Windows Media Player – informacje.


  3. W okienku które się pojawi kliknij na link w dolnym rogu Informacje pomocy technicznej. Wyświetlona zostanie lista wszystkich kodeków jakie są w danym czasie.
 
Rys. Widok jednej części okna w którym wyświetlono zainstalowane kodeki

 

Można również w jeszcze prostszy sposób sprawdzić zainstalowane w komputerze kodeki przy pomocy bezpłatnych narzędzi, np. MediaInfo (http://mediainfo.sourceforge.net/pl). Jest to bardzo przydatne narzędzie, które działa w pełni automatycznie i jest w stanie rozpoznać, jakie kodeki są potrzebne do poprawnego odtworzenia pliku, który chcesz otworzyć. MediaInfo jest w stanie pokazać wszystkie niezbędne informacje techniczne dotyczące tego pliku. Co więcej, może również wskazać, kto jest autorem, jaki jest tytuł, reżyser, nazwa albumu, data powstania, długość odtwarzania itd.

 

Alternatywnym rozwiązaniem do MediaInfo jest narzędzie o nazwie G-Spot (www.headbands.com/gspot). Jest ono w stanie przedstawić nie tylko listę zainstalowanych na komputerze kodeków wideo i audio, ale również, jakie kodeki potrzebne są do odtworzenia konkretnego pliku.

 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX