Google Chrome to Phone, czyli wyślij stronę na smartfona

Marcin Chmielewski
13.08.2010 14:43
Usługa Chrome to Phone obejmuje dodatek do przeglądarki Chrome oraz aplikację dla systemu Android, które umożliwią błyskawiczne przesłanie treści z komputera na telefon.

Usługa pozwala na wysyłanie zadań do smartfona z systemem Android, bezpośrednio z przeglądarki internetowej Chrome na desktopie. Chrome to Phone zostało skonstruowane przez Dave'a Burke'a w jego czasie wolnym od pracy. Jak działa usługa? Dla przykładu, jeśli oglądasz filmik na YouTube'ie na swoim desktopie, link do filmiku zostanie przesłany do twojego smartfona i automatycznie odtworzony.

Podobnie ze stronami internetowymi - jeśli czytasz jakąś stronę w przeglądarce Chrome, po kliknięciu jednego przycisku zostanie ona automatycznie załadowana na mobilnej przeglądarce systemu Android. Usługa działa także na przykład z usługą Google Maps oraz umożliwia wyszukanie na swoim desktopie numeru telefonu, który zostanie automatycznie wybrany przez telefon.

Usługa Chrome to Phone jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Google Android 2.2 Froyo. Co ważne, jest open-source'owa i zbudowana przy użyciu narzędzi Google Developer Tools, zatem każdy programista może w niej coś ulepszyć.

Jeśli natomiast nie posiadasz przeglądarki Chrome i nie chcesz z niej korzystać, nic straconego. Dla przeglądarki Firefox został stworzony dodatek FoxToPhone, który również współpracuje z nową usługą Chrome to Phone. Być może wkrótce możliwość korzystania z usługi zyskają posiadacze iPhone'a, bowiem Google planuje wydać stosowną aplikację również dla telefonu Apple'a.


Zobacz oryginalny tekst: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/2010/08/google-chrome-to-phone-czyli-polacz-smartfona-ze-swoim-desktopem

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX