Aktualizacja XP do Windows 7 - jak oszukać Microsoft?

mk
25.02.2009
Do tej pory Microsoft twierdził, że aktualizacja systemu operacyjnego do najnowszej wersji Windows 7, możliwa będzie jedynie z Visty. Użytkownicy XP mieli otrzymać opcję migracji do najnowszego systemu Microsoftu jedynie dzięki ponownej instalacji całego systemu. Ale okazuje się, że być może wcale nie będą musieli tego robić.
Serwis Betanews poinformował, że istnieje sposób na to, żeby zainstalować aktualną wersję beta systemu Windows 7 na komputerze z zainstalowanym systemem XP.

Jak obejść Microsoft?

Serwis Betanews najpierw zainstalował na dysku Windows XP Professional SP 1. Następnie system XP został zaktualizowany do Vista. Po tej operacji spróbowano dokonać aktualizacji systemu do najnowszej wersji beta Windows 7. Okazało się, że i ta aktualizacja przebiegła bez problemu. Potem wystarczyło już tylko wpisać kod aktywacyjny Windows 7.

Czytaj więcej o Windows 7

Ty też możesz mieć Windows 7

Jak więc wynika z testu przeprowadzonego przez Betanews, użytkownicy XP mają na chwilę obecną możliwość aktualizacji swojego systemu do najnowszej wersji Windows 7.

Aby tego dokonać w całkowicie legalny sposób, wystarczy pożyczyć oryginalną płytę z Vista np. od znajomego (ponieważ wersja testowa Vista jest już niedostępna do ściągnięcia). Po instalacji Visty mamy 30 dni na aktualizację systemu do Windows 7, bez żadnej szkody dla zainstalowanych na dysku aplikacji i innych danych.

Ciekawe czy Microsoft w jakiś sposób zablokuje tę sztuczkę z aktualizacją?

Ściągnij Windows 7

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX