Samsung Pixon już w Polsce: Dotykowy telefon z aparatem 8 MP

mk
12.01.2009
Samsung Pixon - telefon o grubości 14,9 mm z wyświetlaczem dotykowym i aparatem o rozdzielczości 8 megapikseli przypomina prawdziwy aparat fotograficzny.
Ma 16-krotny zoom cyfrowy, system automatycznego ustawiania ostrości, krótki czas naświetlania, system rozpoznawania twarzy i funkcję zapisywania zdjęcia wraz ze współrzędnymi geograficznymi miejsca jego wykonania.

Pixon wyposażony jest także w 3,2-calowy wyświetlacz dotykowy i zintegrowaną przeglądarkę zdjęć, dzięki której z łatwością można oglądać i pokazywać innym wykonane przez siebie zdjęcia.

- To pierwszy telefon z aparatem fotograficznym, który zapewnia taką samą jakość obrazu jak klasyczny aparat. Dużą zaletą tego telefonu jest nie tylko łatwość, z jaką będzie można teraz wykonywać zdjęcia, ale także ich jakość - powiedział GeeSung Choi, prezes działu Telecommunication Business firmy Samsung.

W europejskiej kampanii Samsung Pixon brał udział znany fotografik Nick Turpin, który przez miesiąc fotografował swoje życie za pomocą telefonu. Swój "dziennik" zarejestrował na tej stronie.

Telefon Samsung Pixon wchodzi do sprzedaży w sieci Era oraz - pod koniec stycznia - w punktach sprzedaży detalicznej. Cena sugerowana to 1.499 zł.

Samsung Pixon (M8800)Opis produktu
SiećGSM/ GPRS/ EDGE Quad Band (850/ 900/ 1800/ 1900 MHz)HSDPA 7,2 Mb/s (2100 MHz)
Wyświetlacz3,2” 240 x 400 262K WQVGA TFT LCD
Aparat fotograficznyAparat o rozdzielczości 8 megapikseli z AutoFocusZoom cyfrowy (x16)Dioda Power LEDStabilizator obrazu (Advanced Shake Reduction)Wyrównywanie histogramu (Wide Dynamic Range)Funkcje: rozpoznawania twarzy, rozpoznawania uśmiechu, tagowania twarzy (rozpoznawanie twarzy na wykonanym zdjęciu i kojarzenia jej z książką telefoniczną)Funkcje: przypisywania zdjęciom współrzędnych geograficznych (Geo-tagging), tworzenia zdjęć panoramicznychPrzeglądarka zdjęć (sensor ruchu; funkcja obracania i zmiany kąta nachylenia zdjęć; sortowanie według twarzy, daty, kolorystyki, folderu)
Dodatkowe funkcjeWyświetlanie wiadomości, prognozy pogody, informacji giełdowych itp.
WideoNagrywanie i odtwarzanie filmów (MPEG4, WMV, DivX, XviD)30 kl./s D1 (720 x 480) + 120 kl./s (QVGA), SRS (Surround Sound System)
AudioOdtwarzacz muzyki (MP3, AAC, e-AAC+, e-AAC+, WMA)Radio FM z funkcją RDSDNSe (Digital Natural Sound engine)
ŁącznośćBluetooth 2,0 / USB 2.0, Wyjście TV
PamięćPamięć wewnętrzna: 190 MB, pamięć zewnętrzna: microSD
Wymiary107,9 mm x 54,6 mm x 14,9 mm
Bateria1000 mAh - Czas rozmowy: 4,5h - Czas czuwania: 400h
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX