Technologie.gazeta.pl

Najtańsze kamery cyfrowe HD na rynku - zestawienie

Mariusz Koryszewski
03.06.2009 10:48
A A A Drukuj

fot. Toshiba

Dzisiaj prezentujemy zestawienie 10 najtańszych w obecnej chwili kamer cyfrowych HD na rynku.
Pogrzebałem trochę w porównywarkach cen i oto co znalazłem. Przy tworzeniu zestawienia korzystałem z czterech źródeł - Allegro, Ceneo, Skąpiec, Nokaut. Z tego wyszła dziesiątka najtańszych w tej chwili kamer na polskim rynku.

Tylko kamery HD i na karty pamięci

W zestawieniu nie zostały ujęte wszystkie kamery cyfrowe. Każda z kamer w zestawieniu spełnia dwa podstawowe, założone wcześniej warunki - wszystkie korzystają z zapisu na kartach pamięci i wszystkie to kamery HD. Nie rozróżniałem natomiast rozdzielczości Full HD i HD Ready, a także różnych kart pamięci wykorzystywanych w kamerach.

Top 10 najtańszych kamer na rynku

Kamera HDCena
1. EASYPIX DV5211 HD349 zł (Allegro)
2. TOSHIBA CAMILEO PRO HD349 zł (Allegro)
3. EASYPIX DVC 5024 HD369 zł (Allegro)
4. ODYS MDV-HD80i397 zł (Ceneo)
5. MEDION P47002449 zł (Allegro)
6. AIPTEK AHD 200468 zł (Skąpiec)
7. TOSHIBA CAMILEO H10488 zł (Ceneo i Skapiec)
8. TOSHIBA CAMILEO P10513 zł (Skąpiec)
9. TOSHIBA CAMILEO S10520 zł (Allegro)
10. EU3C PARTY SHOT HD720567 zł (Ceneo)
Kamera dobrej jakości za rozsądną cenę

Warto też jeszcze zwrócić uwagę na dzisiejszą ofertę dnia w naszym sklepie Komukomu.pl. Kamerę cyfrową HD Toshiba Camileo P10 tylko dzisiaj można kupić o ponad 100 zł taniej niż na Ceneo i Skąpcu. Jak wynika z porównania, jest to najtańsza oferta tego modelu kamery na polskim rynku. Specjalnie nie ujęliśmy kamer z Allegro za 100 zł, bo naszym zdaniem nie warto wyrzucać pieniędzy na tak słaby sprzęt. Z drugiej strony należy pamiętać, że polecana z zestawienia Toshiba jest przeznaczona do zastosowań amatorskich. Jeśli spodziewasz się dziecka lub chcesz nagrać niezapomniane momenty Twojego życia i rodziny i nie chcesz inwestować w drogi sprzęt, to Toshiba zaspokoi idealnie te potrzeby. Najważniejszą cechą jest niska cena. Za modele z wyższej półki przyjdzie Ci zapłacić kilkukrotnie więcej, a efekt na telewizorze o przekątnej 32 cali i tak będzie podobny.

Komentarz

Nie oszukujmy się. Profesjonalnych filmów nie nakręcimy żadnym z tych modeli. Za takie pieniądze nie można wymagać cudów. Jeżeli miałbym kupić w tej chwili tanią kamerę HD, to wybrałbym jeden z modeli Toshiby. Dlaczego? Jest to zdecydowanie najbardziej renomowana firma z przedstawionych najtańszych ofert. W akcesoriach takich jak kamery cyfrowe jakość wykonania ma decydujące znaczenie. Same parametry nie mówią jeszcze zbyt dużo o kamerze. Znana firma zazwyczaj gwarantuje lepszą jakość wykonania od mało znanych producentów.

KomuKomu.pl - okazyjne zakupy w Sieci

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Skomentuj:

Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX