Polski czołg przyszłości - PL 01 CONCEPT

Łukasz Cichy, Filip Chmielewski
04.09.2013 16:41
Czołg PL-01 CONCEPT powstaje we współpracy polskich firm z brytyjskim koncernem BAE Systems. Ten drugi odpowiada za produkcję i dostarczanie części elementów, ale projekt nowej maszyny jest jak najbardziej przejawem naszej rodzimej myśli technicznej.

Więcej ciekawych materiałów wideo na Gazeta.tv
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • michau1122

  Oceniono 211 razy 149

  Bardzo fajny projekt, ciekawy. Problem tylko w tym, że o ile pomysłów w zakresie technologii u nas nie brakuje, to zawsze brakuje pieniędzy na realizację tego w praktyce. Obawiam się, żeby tu nie było podobnie i żeby taki ambitny program stworzenia zaawansowanego technologicznie lekkiego czołgu wsparcia nie umarł przez niedofinansowanie, które akurat w zbrojeniówce jest gigantyczne. Niestety nasz rząd wydatki na armię tnie drastycznie, przez jakieś dziwne przekonanie, że armia to armia i wszystkie cięcia przełknie. Tymczasem silne wojsko, obok silnej gospodarki, jest podstawą kraju. Zastanawia mnie też, czy dziennikarz specjalnie zadawał takie idiotyczne pytania, żeby materiał lepiej trafiał do przeciętnej gawiedzi, czy po prostu jest ignorantem. "Jak ten czołg ma się do Leoparda?" - "Jak ta ciężarówka Volvo ma się do Ferrari California?"

 • alexij1911

  Oceniono 222 razy 76

  Czy projekt zostal poswiecony i przeszdl opinie akceptacje kosciola... bez tego nie ma szans aby projekt zostal zaakceptowany.

 • sukces217

  Oceniono 60 razy 46

  Czołg Anders1 jest mega, ale to jest mega hiper japko extreme

 • siwywaldi

  Oceniono 67 razy 45

  Czy tą makietę wykonano z drzewa żelaznego, sprowadzonego z Indonezji czy Birmy w zamian za wysłane tam parę lat temu "wozy wsparcia technicznego"?

  Mówię poważnie, bo gdybyśmy "koncepcję" korwety ORP Gawron też zrobili z drewna to JUŻ by pływała. A że OD RAZU chciało się robić ją ze stali, to dalej sobie stoi i rdzewieje w suchym doku.

 • a0a0a0

  Oceniono 63 razy 33

  Martwi mnie to.
  Przed II Wojna Swiatowa tez mielismy kilka udanych prototypow np. samolotow. W trakcie dzialan wojennych ich liczba byla niestety nieznaczaca.
  Historia lubi sie powtarzac?

 • gigigolo

  Oceniono 132 razy 16

  to żenujące pokazywać makietę, świat nie pokazuje makiet, tylko gotowe, doskonałe wyroby. świat wie, że projekt kosztuje czasami wielokrotnie więcej niż zakładano, ale zaciska zęby i pasa i je realizuje do KOŃCA! trzeba nie mieć wyobraźni, aby budowę korwety przerwać na jej kadłubie. trzeba być niespełna rozumu aby to zrobić a pieniądze przerzucić na wypłaty dla LOT i jego długi. takie korwety moglibyśmy sprzedawać z ogromnym zyskiem i doskonale na niej zarabiać. na pewno znacznie większe pieniądze niż na jednorazowej sprzedaży LOT-u. w końcu czego wymagać od osób z rządu z wykształceniem uniwersyteckim w kraju rolniczym lewo i prawostronnej Wisły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX