PhotoBeamer - pokaż zdjęcie z komórki na dowolnym ekranie

pstan
18.01.2013
PhotoBeamer to genialnie prosty pomysł na prezentację zdjęć z telefonu na dowolnym urządzeniu podłączonym do sieci

Jak najszybciej pokazać zdjęcie zrobione komórką na innym urządzeniu - komputerze, tablecie czy innej komórce. Kiedyś jedyną drogą było skorzystanie z pośrednictwa kabla i komputera. Później pojawił się Bluetooth. Dziś najczęściej zdjęcie wysyłamy mailem albo przerzucamy przez chmurę - Dropboxa czy Skydrive'a.

Wszystko to jednak mało wygodne. Tak czy inaczej musimy gdzieś przesłać jakiś plik, ręcznie go wyciągnąć i wyświetlić. Nokia wpadła na pomysł naprawdę genialny w swej prostocie.

Co robimy? Ściągamy program PhotoBeamer (działa na Windows Phone 8) i wskazujemy zdjęcie, które chcemy zobaczyć na innym ekranie. Na docelowym urządzeniu wchodzimy na stronę www.photobeamer.com. Widzimy na niej kod QR, na który kierujemy aparat naszego telefonu. Program PhotoBeamer już czeka, by wskanować kod. W czasie tego oczekiwania przesyła po cichutku na serwer wskazane zdjęcie i w momencie, gdy nasz telefon odczyta kod niemal natychmiast na ekranie widzimy fotografię. Co więcej gdy palcem na ekranie przesuwamy kolejne zdjęcia z galerii telefonu, z minimalnym zaledwie opóźnieniem przewijają się one również na ekranie.

Opis wygląda na znacznie bardziej skomplikowany niż faktyczne użycie. Zresztą zobaczcie sami na filmie.

Proste, eleganckie i wygodne. Może ktoś zna taką aplikację na inne systemy?

 

Filmy przygotowaliśmy telefonem Nokia Lumia 920

Nokia jest partnerem technologicznym serwisu

Tagi:

Komentarze (32)
Zaloguj się
 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 26 razy 10

  Uwielbiam takie "artykuły" o "nowościach". Już wkrótce w technologie.gazeta.pl przeczytamy, że już nie trzeba chodzić, bu dostać się w odległe miejsca, ponieważ pojawił się nowy wynalazek zwany AUTOMOBILEM. Drodzy redaktorzy gazety.pl: proszę, nie traktujcie pisanie dla technologii jako kary. Nie zsyłajcie do tego działu redaktorów, którzy spóźnili się na kolegium redakcyjne. Po prostu zatrudnijcie jednego, góra dwóch redaktorów, którzy będą mieli JAKIEKOLWIEK pojęcie na temat technologii i niech oni (i tylko oni) piszą dla technologie.gazeta.pl. Nawet nie muszą mieć wykształcenia dziennikarskiego czy polonistycznego. I tak większość waszych autorów cierpi na poważne braki warsztatowe. Niech chociaż nadrobią to znajomością tematu, na który piszą. Bo na razie jest z tym baaardzo źle.

 • Gość: zed

  Oceniono 8 razy 4

  głupie a nie proste. są lepsze programy o kombajnie air droid nie wspomnę

 • hrabia-monter-christo

  Oceniono 3 razy 3

  a o DLNA slyszeli ???

 • rabbinhood

  Oceniono 17 razy 3

  "Kiedyś jedyną drogą było skorzystanie z pośrednictwa kabla i komputera. Później pojawił się Bluetooth. Dziś najczęściej zdjęcie wysyłamy mailem albo przerzucamy przez chmurę"
  A ja naiwny myślałem że zapisanie na karcie i włożenie do szufladki lapka to najprostsze co może być i najkrótsze w czasie... Ciekawe dlaczego jest pominięte?
  może trzeba by zrobić telefon z łatwiej wyjmowalną kartą? ale chyba chodzi o to by był pośrednik czyli chmura?

 • Gość: plujacy_na_polujacego

  Oceniono 2 razy 2

  "polujacy_na_kaczki" -trochę gościu przegiąłeś, bo jak dla mnie informacje są ciekawe i czasami przydatne. Akurat nie znałem tego rozwiązania na przesyłanie fotek i zacząłem zgłębiać temat - dla mnie więc nowość. Inne wideo informacje też wydawały mi się godne uwagi. Co do ciekawości i ważności tematów - to tak jak wszędzie i na każdym portalu - rzecz indywidualna i wymagająca wybiórczej uwagi. Takie komenty zapewne są wystawiane przez konkurencyjne portale albo ludzi skrzywdzonych przez los, którzy w ten anonimowy sposób mogą się dowartościować. Żal mi tego biedaka intelektualnego

 • Gość: android

  Oceniono 2 razy 2

  AllShare

  zdjęcia, filmy... co tylko macie...
  wymagania instalacja softu

 • Gość: Kubus

  Oceniono 1 raz 1

  Od dość dawna Bump (www.bu.mp) na iOS...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX