Jak włączyć Wehikuł czasu? - nową wersję profilu na Facebooku?

lmc
23.09.2011 10:30
Timeline

Timeline (fot. Facebook)

Jeśli śledząc doniesienia ze świata technologii usłyszeliście o nowej wersji facebookowych profili - Timelines - oferującej użytkownikom ciekawszy wygląd i koncepcję osi czasu, ale nie wiecie jak je włączyć - radzimy.

Facebook podkreśla, że z racji świeżości Wehikuł czasu może nie działać do końca poprawnie. Pewnie dlatego w pierwszym etapie wdrażania innowacji Facebook udostępnia konta Timeline wyłącznie twórcom aplikacji. Można jednak w prosty sposób wprowadzić zmiany, które sprawią, że Wehikuł stanie się dostępny także dla "cywila". Jak to zrobić? Wystarczy na chwilę stać się twórcą aplikacji. To prostsze niż się wydaje, a cała operacja nie powinna potrwać dłużej jak 5 minut.

 

1. Zaloguj się do portalu

Developer

 

2. Uruchom tryb deweloperski. Wystarczy wpisać "Twórca aplikacji" w pasku wyszukiwania i kliknąć na pierwszy wiarygodny wynik. Kliknij Zezwól.

Create a new app

 

3. Kliknij Create new App w prawym górnym rogu. Nadaj nazwy aplikacji-widmo Display Name i Namespace (bez polskich i dużych liter) i zgódź się na Platform Privacy Policy, a następnie wpisz kod captcha, który pojawi się na ekranie. Aby wykonać tę operację trzeba wcześniej zweryfikować konto.

weryfikacja

 

4. Na nowym ekranie (ustawień aplikacji) odnajdź w lewym górnym pasku zakładkę Open Graph i kliknij Get started.

Open Graph

 

5. W polach People can ... a ... wstaw wyrazy według instrukcji umieszczonych pod każdym z pól.

6. Przeklikaj się przez trzy kolejne ekrany z ustawieniami: Edit your Action Type, Edit your Object Type i Create an Aggregation, klikając niebieski przycisk Save Changes and Next na dole ekranu i zmieniając niektóre z danych - na przykład słówko "Sample" na drugiej karcie na "Simple". Operację kończymy klikając Save and Finish w trzeciej zakładce.

Save and next

 

7. Poczekaj kilka minut i wyjdź do głównego ekranu Facebooka. Na samej górze powinno pojawić się specjalne pole z zaproszeniem, które daje możliwość przełączenia profilu na Wehikuł czasu. Wystarczy kliknąć niebieski przycisk Zacznij korzystać z nowej wersji.

Get it

Tagi:

 • 1
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • karolajn11

  0

  a mozna przywrócić stare?

 • przeszukiwacz

  0

  najlepsze aplikacje fb na iOS na AppDnia.pl

 • meeg900

  0

  fajnie sie czyta swoje pierwsze wpisy :)
  łatwe do zrobienia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje